Witamy na stronie konkursu Nie daj się na drodze

 

Program Rosype w Polsce - www.rosype.michelin.com

Konkurs filmowo-fotograficzny „Nie daj się na drodze!”

Konkurs filmowo-fotograficzny „Nie daj się na drodze!”, który wystartował 30 kwietnia 2012 roku jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w ramach międzynarodowej akcji edukacyjnej ROSYPE Michelin. Celem konkursu jest uświadomienie młodym ludziom, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nich samych. Filmy i zdjęcia konkursowe można przesyłać do 10 czerwca 2012 r.

W Polsce najpoważniejszym problemem od lat jest bardzo wysokie zagrożenie pieszych oraz rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów, czyli niechronionych - karoserią, pasami,
poduszkami powietrznymi - uczestników ruchu, do których zaliczana jest młodzież.

Dlatego Michelin polską edycję międzynarodowego programu edukacyjnego współfinansowanego przez Komisję Europejską - ROSYPE (ROad Safety for Young People in Europe) kieruje do młodzieży w wieku od 13 do 19 roku życia.

Kluczowym punktem akcji jest konkurs na najlepszy film lub zdjęcie dotyczące bezpieczeństwa na drodze, który ruszył 30 kwietnia. Zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie krótkiego filmu lub zrobienie zdjęcia przedstawiającego zagrożenia, np. wtargnięcia na jezdnię w niedozwolonym miejscu, korzystanie z komórek, czy słuchanie muzyki w słuchawkach podczas jazdy na rowerze. Konkurs „Nie daj się na drodze!” ma uświadamiać uczniom, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nich samych.

Prace konkursowe można przesyłać do 10 czerwca 2012 r. za pośrednictwem strony www.rosype.micheli.pl. Jury konkursu wybierze głównych zwycięzców w kategorii filmowej i fotograficznej, którym przyzna w każdej z kategorii Nagrodę Główną - kamerę typu GoPro lub profesjonalny aparat fotograficzny. Jury wyłoni też grono uczestników, którzy otrzymają nagrody dodatkowe (plecaki i odblaski Michelin).

Odwiedzający stronę będą mieli możliwość głosowania na najlepsze z przesłanych prac. Te, które dostaną największą ilość głosów i pozytywnych komentarzy, zdobędą Nagrodę Publiczności - kamerę typu GoPro lub profesjonalny aparat fotograficzny.

Nagrodę dla Szkoły otrzyma gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna, których uczniowie przyślą najwięcej prac konkursowych. Te dwie najbardziej aktywne szkoły otrzymają telewizor LCD lub rzutnik multimedialny.

Polska edycja programu Michelin ROSYPE jest częścią ogólnoeuropejskiego programu współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej, a w ciągu trwania (czerwiec 2009 – czerwiec 2012) obejmie swoim zasięgiem 730 tys. młodych ludzi w całej Europie.

Europejski program ROSYPE skierowany do dzieci i młodzieży ma zwiększać świadomość dotyczącą bezpieczeństwa drogowego. Program kierowany jest do trzech grup wiekowych:

Dodatkowe informacje:

Iwona Jobłonowska

Koordynator akcji Rosype w Polsce

kom.: 601 645 993

e-mail: iwona.jablonowska@pl.michelin.com

Ewa Konopka

Rzecznik prasowy Michelin Polska S.A.

kom.: 691 117 472

e-mail: ewa.konopka@pl.michelin.com

Marta Bocheńska

Fleishman - Hillard

kom.: 724 344 669

e-mail:marta.bochenska@fleishmaneurope.com