Witamy na stronie konkursu Nie daj się na drodze

Zasady udziału w konkursie „Nie daj się na drodze!”

Kto może wziąć udział w konkursie?

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 13 – 19 lat.

Jeśli mieszkasz w innym regionie Polski, a chciałbyś wziąć udział w konkursie, to od dnia 9 maja 2012 masz taką możliwość. Przeczytaj § 11 pkt. 10 Regulaminu.

Co zrobić, żeby wygrać?

1. Nagrać krótki film lub zrobić zdjęcie dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

2. Wypełnić krótką ankietę zgłoszeniową.

3. Wysłać ankietę wraz z przygotowanym przez siebie filmem lub zdjęciem poprzez stronę www.rosype.michelin.pl do 10 czerwca 2012 roku.

4. Poczekać na opublikowanie filmu, zdjęcia na stronie!

W przygotowanym przez siebie filmie lub zdjęciu koniecznie zwróć uwagę na zagrożenia, z jakimi może spotkać się pieszy, rowerzysta lub niedoświadczony kierowca oraz na najczęściej popełnianie przez nas błędy na drodze, takie jak:

Materiał, który przygotujesz, powinien być skierowany do Twoich kolegów i promować prawidłowe zachowania na drodze.

Każdy przesłany film lub zdjęcie, które uzyska akceptację komisji, zostanie zamieszczone na stronie www.rosype.michelin.pl. Odwiedzający stronę będą mogli obejrzeć i ocenić Twoją pracę. Jeśli uzyska ona największą liczbę komentarzy, ma szansę na publikację w Gazecie Olsztyńskiej, a także na zdobycie nagrody Publiczności.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

Nagroda Główna - laureatów wyłoni jury konkursu. Autor najlepszego filmu otrzyma kamerę HD typu GoPro, natomiast autor najlepszego zdjęcia profesjonalny aparat fotograficzny.

Nagroda Publiczności - o wygranej zdecyduje miejsce w rankingu internautów. Podobnie jak w przypadku Nagrody Głównej, autor najlepszego filmu otrzyma kamerę HD typu GoPro, natomiast autor najlepszego zdjęcia profesjonalny aparat fotograficzny.

Nagroda dla Szkoły - nagrodzone zostaną dwie szkoły, których uczniowie prześlą najwięcej zgłoszeń do konkursu. Najbardziej aktywne gimnazjum otrzyma telewizor LED, a szkoła ponadgimnazjalna rzutnik multimedialny wraz z ekranem.

Udział w Gali 18 czerwca - autorzy najlepszych filmów zostaną zaproszeni na uroczystą galę podsumowującą akcję, która odbędzie się 18 czerwca br. Publiczność będzie mogła obejrzeć zwycięskie prace, a ich autorzy odbiorą nagrody na scenie.

Publikacja w Gazecie Olsztyńskiej – zwycięskie prace zostaną opublikowane na łamach Gazety Olsztyńskiej oraz w jej internetowym wydaniu, wraz z informacjami o ich autorach.